Co nabízí infocentrum Pardubice k oslavám 500 let renesance ve východních Čechách?

Turistické informační centrum Pardubice se i letos těší na své návštěvníky. Tento rok se nese ve znamení „500 let renesance ve Východních Čechách“. Proto jsme si pro vás v infocentru připravili novou nabídku suvenýrů, nejen s pernštejnskými motivy, které tematicky navazují na tuto akci. V nabídce je také zcela nová sada předmětů s grafikou od místní designérky Hany Krauseové. Výběr je opravdu široký. Od speciální edice perníčků „Vilém 500“ se zubrem od krále perníku, pana Janoše, přes reprinty historických pohledů až po sadu hrnečků se šálky, sadou utěrek, korkových podtácků a dalších.

Od června do konce září se také budou pravidelně každou sobotu konat komentované prohlídky města s průvodcem. Prohlídky budou vždy začínat v 15:00 hod. Jedna ze čtyř nabízených stezek je věnována přímo Vilémovi z Pernštejna, další pak Bájím a pověstem Pardubic, z nichž některé vznikly právě díky působení Pernštejnů v Pardubicích.

Vice informací o termínech a časech konání naleznete na: www.ipardubice.cz. Svoji účast na prohlídkách si nezapomeňte rezervovat včas na e-mailu: info@ticpardubice.cz nebo na telefonu: 775 068 390.