Prohlídky na zámku nekončí ani na podzim – zavedou do tajného krytu, za Pernštejny i superhrdiny

Pardubice (13. října 2021) – Zámek Pardubice, ve kterém sídlí Východočeské muzeum v Pardubicích, své brány nezavírá ani v chladnějších měsících roku. V říjnu se chystá řada tradičních i mimořádných komentovaných prohlídek. Návštěvníky zavedou do tajného krytu v zámeckých valech, po stopách Pernštejnů i legendami a pověstmi v Pardubicích.

„V sobotu 16. října od 13 hodin se s našimi průvodci můžete jít podívat po vilové čtvrti na Bílém předměstí a od 14 hodin po stopách, které v centru města zanechal rod Pernštejnů,“ zve vedoucí oddělení služeb Východočeského muzea Matěj Bekera a pokračuje: „V neděli 17. října v 11 hodin otevřeme pro rodiny s dětmi mohutné dveře krytu civilní obrany, kde si návštěvníci projdou tuto pozoruhodnou památku na studenou válku, uvidí část tehdejšího vybavení a vyzkouší si třeba filtrování vzduchu.“ Ve 13 hodin pak následuje klasická prohlídka pro dospělé.

Rezervace nutná

Mimořádné prohlídky pernštejnské truhly jsou už beznadějně zaplněné, ale na ostatních prohlídkách jsou ještě volná místa, například na dětských prohlídkách o legendách a pověstech v Pardubicích nebo na listopadové vycházce za moderní architekturou. Na všechny prohlídky je nutná včasná rezervace na webu www.vcm.cz či e-mailu rezervace@vcm.cz, případně nebo na telefonním čísle 607 034 110.

Podzimní prohlídky Východočeského muzea v Pardubicích:

16. 10. 13 h – Bílé předměstí – pardubická „Ořechovka“

17. 10. 11 h – Tajný kryt

17. 10. 13 h – Od hradu k zámku – proměny pernštejnské rezidence

23. 10. 13 a 15 h – prohlídky pernštejnské truhly (vyprodáno)

27. 10. 11 a 14 h – Superhrdinové aneb pověsti a legendy v Pardubicích

13. 11. 13 h – Moderní architektura v Pardubicích v 1. polovině 20. století