Kam v létě? Na Zelenou bránu za Pernštejny!

Zelená brána si na léto připravila hned několik novinek. Letošní sezóna se ponese v duchu oslav 500 let renesance ve Východních Čechách. Rok 2021 v Pardubicích přece patří Pernštejnům! Kde ve Východních Čechách Pernštejnové působili prozradí letní fotografická výstava pardubického fotografa Lukáše Zemana „Východočeské panství pánů z Pernštejna“. Výstava bude v předbraní Zelené brány zdarma otevřena po celé letní prázdniny.

Návštěvníci se rovněž mohou těšit na novou kolekci suvenýrů s motivem zubra – právě ten se stal symbolem rodu pánů z Pernštejna. Originální grafika od pardubické designérky Hany Krauseové, vystupující pod značkou Hanako, zdobí keramické hrnky i moderní pohlednice. V prodeji je také kniha „Pernštejnská stezka v 21. století“. Mlsouny potěší Zelená brána prodejem speciálního perníčku „Vilém 500“ od Krále perníku – Pavla Janoše. Nově lze na Zelené bráně rovněž platit kartou.

Vyzkoušet můžete i „Koutek malého kronikáře“, kde se hravě stanete písařem, tiskařem či stavitelem Zelené brány. Výjimkou nebudou letos v létě ani oblíbené „Západy slunce na Zelené bráně“. V případě krásného počasí bude prodloužena otevírací doba v červencové a srpnové pátky i soboty až do večerních hodin, a to vždy od 19:00 do 22:00 hod.

Od 5. července se budou moci rodiny s dětmi vydat na cestu za pokladem Zelené brány! Nová rodinná hra opředená tajemstvím odhalí hráčům, zdali Zelená brána nějaký poklad skutečně ukrývá. Podaří se ho malým hledačům najít?

Letní soboty také nabídnou komentované prohlídky o Zelené bráně spojené se zajímavostmi o Pernštejnech. Podrobnosti o plánovaných akcích naleznete na novém webu Zelené brány www.zelenabrana.eu

Těšíme se na Vaši návštěvu!