Podzimní městské slavnosti před startem

Pardubice po dvou letech opět ožijí Podzimními městskými slavnostmi, v pátek 8. a v sobotu 9. října se návštěvníci mohou těšit na spoustu skvělých akcí! Letošní městské slavnosti navíc budou tematické, jelikož jimi město oslaví 500 let renesance ve východních Čechách. Vilém z Pernštejna se svou chotí Johankou se zítra v 16 hodin dokonce zúčastní oficiálního zahájení slavností.

Centrum města ožije již v pátek dopoledne, od 10 hodin bude fungovat Pernštýnské tržiště plné řemeslných a prodejních stánků. Od 12 hodin se děti zase budou moci vyřádit na třídě Míru, kde pro ně budou připravené atrakce. V 15 hodin vyrazí z pardubického závodiště spanilá jízda kočárů, která městem zamíří na Pernštýnské náměstí. To bude po oba dny centrem dění, na pódiu se budou odehrávat taneční a hudební vystoupení, ale představí se například i Tělocvičná jednota Sokol Pardubice. Na doprovodném programu nechybí ani Pernštejnská hospoda, kde bude možné ochutnat staročeské speciality. Chystá se také průvod k zámku, na němž bude připraven program plný historie, při němž vystoupí šermíři, kejklíři a bubeníci.

Program městských slavností v sobotu počítá s Během Univerzity Pardubice, jehož se kromě běžců zúčastní také cyklisté a koloběžkáři. A těšit se návštěvníci mohou také na burácení motorů, o nějž se postarají historická vozidla. Krásnou podívanou a nezapomenutelným zážitkem pak bude podvečerní lampionový průvod, který bude zakončen na Wonkově mostu tradičním ohňostrojem. Ti, kteří se po ohňostroji vrátí na Pernštýnské náměstí, si pak budou moci vychutnat koncert jedné z nejoblíbenějších českých zpěvaček Anny K.

Pátek 8. října

15:00 – 16:00 Spanilá jízda kočárů ze závodiště, příjezd kočárů na Pernštýnské náměstí
19:30 Historický průvod z Pernštýnského náměstí na zámek
20:00 – 21:00 Koncert Sabrage (Pernštýnské náměstí)
20:00 – 21:30 Historický program na zámku

Sobota 9. října

9:00 Běh Univerzity Pardubice (Pernštýnské náměstí)
10:00 – 12:00 Oldtimer Corso Pardubice (výstava vozidel v ul. U Stadionu a na Příhrádku)
13:00 Spanilá jízda historických vozidel městem
18:45 Lampionový průvod (trasa Pernštýnské náměstí, dále pod Zelenou branou do Tyršových sadů na Wonkův most a levý břeh Labe)
19:30 Velká ohňostrojová show s videoprojekcí (letos s hudbou Komorní filharmonie Pardubice)
20:15 Koncert Anny K. (Pernštýnské náměstí)